Instrukcja obsługi mężczyzny


Niech wszystkie feministki i kobiety wyzwolone, po przeczytaniu poniższej instrukcji wstrzymają się od strzelania fochów. Nie chodzi o to, żeby facetowi słodzić, maślić i stawiać na piedestale, a jedynie o zrozumienie pewnych różnic w sposobie myślenia i komunikowania się, co z pewnością przełoży się na lepsze relację obu płci.


1. Nie próbuj naprawiać. Majstrowanie przy nim nie ma najmniejszego sensu, to nie samochód nie da się dokonać tuningu. To znaczy możesz próbować, ale po jakiego grzyba, jak chcesz się bawić w treserkę to kup sobie psa, albo przetestuj umiejętności pedagogiczne na jakimś nieopierzonym dziecku. Po, co szargać nerwy swoje i partnera. Zaakceptuj go w całości, albo wymień na lepszy model.

2. Powstrzymaj się od udzielania rad jeśli Cię o to nie prosi. Wujek dobra rada, przeszedł już dawno do lamusa. Mężczyzna lubi wiedzieć, że samodzielnie podejmuje decyzje, to sprawia, że czuje się skuteczny, silny i kompetentny

3. Pozwól mu w spokoju zaszyć się w swojej jaskini. Nie panikuj, gdy się lekko wycofuje i chce pobyć sam. To wcale nie znaczy, że ma Cię w nosie. Odrobina autonomii i oddechu każdemu jest przecież potrzebna. Nawet ulubionej bluzki nie nosisz przecież cały czas. Mężczyzna potrzebuje jednocześnie bliskości i oddalenia. W momencie oddalenia ściąganie go na siłę do siebie sprawi, że będzie siedział w jaskini o wiele dłużej niż przewidywał.. Faceci są jak sprężynki oddalają się od partnerki, żeby z powrotem się do niej zbliżyć. Daj mu, więc czas i dla odmiany porozpieszczaj samą siebie.

4. Jeśli chcesz mieć w domu super bohatera, daj mu możliwość wykazania się. Facet lubi czuć się potrzebny, to daje mu motywację do działania. Kiedy może udowodnić swoje możliwości ujawnia się w nim wszystko, co najlepsze.

6. Mów do niego prosto i zwięźle. Samce porozumiewają się mało skomplikowanym językiem. Jeśli chcesz, żeby cokolwiek do niego dotarło spróbuj od czasu do czasu nadawać na jego rejestrach. Im mniej słów tym lepiej. Ważne są konkrety, więc nie owijaj w bawełnę sądząc, że się domyśli. Nie jest Tobą nie zawsze będzie potrafił czytać między wierszami.

7. Jeśli facet milczy zaraz po tym , gdy zadałaś mu pytanie, bądź rzuciłaś jakiś temat – nie panikuj. On nie ogłuchł. Zwyczajnie myśli, nad tym, jak Ci odpowiedzieć i ten proces zajmuje mu nieco więcej czasu.

8. Zaufaj mu. Nie matkuj. Nie przesadzaj z troską. To już duży chłopczyk potrafi o siebie zadbać. Wszystko z umiarem. Facetom trudno odróżnić nadmierną opiekuńczość od litości. A litości nie znoszą, więc miarkuj się ino kochana.

9. Pamiętaj !!! On zachowuje się, przeżywa i odczuwa te same rzeczy w zupełnie inny sposób niż Ty. Nie wsadzaj mu do głowy swoich myśli i nie postępuj z nim tak, jak chciałbyś, żeby z Tobą postępowano – TO FACET, taki sposób NIE ZADZIAŁA!!!

Zarówno tym kobitkom, które chcą podjąć wyzwanie i działać według instrukcji, jak i tym, które jednak wolą stosować tresurę, życzę,

POWODZENIA

 

Zainspirowane lekturą „Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus” autorstwa Johna Graya

Leave a Comment