Instrukcja obsługi kobiety

Poniższa instrukcja nie wyczerpuje całkowicie tematu. Obiekt jest zbyt skomplikowany i mimo podobieństw, różni się od innych obiektów. Nie mogę, więc zagwarantować, że wciśnięcie konkretnego guzika u każdego obiektu, uruchomi taką samą reakcję.

Działasz na własną odpowiedzialność. Wszelkie reklamacje proszę zgłaszać do Matki Natury.

NIE SZUKAJ PANACEUM NA JEJ BOLĄCZKI


Jeśli Twoja Kobitka się żali, mówi o problemach i narzeka to nigdy, ale to przenigdy nie proponuj żadnego rozwiązania (chyba, że sama o nie prosi). Dla Ciebie to logiczne – jest problem trzeba go rozwiązać, Ona z kolei nie chce lekarstwa na swoje problemy. Ba! Powiem więcej, ona już posiada antidotum.

Jedyne czego potrzebuje w tym momencie to Twojej bliskości.

Zrozum, że gadanie przynosi kobiecie ogromne ukojenie, dlatego lubi opowiadać o tym, co ją trapi, szczególnie komuś bliskiemu. Uznaj, więc to za nietypową oznakę miłości, ugryź się w język, przytul ją i pozwól biadolić. Możesz w tym momencie błądzić myślami, gdzie dusza zapragnie, byleby miała przy sobie Twoje silne ramię i mogła się na nim wesprzeć.

Proste prawda? A jakie skuteczne.

 

NIE KRYTYKUJ JEJ EMOCJONALNEGO PODEJŚCIA DO ŻYCIA


Kobitki to istoty na wskroś emocjonalne. Posiadają wysoki iloraz inteligencji emocjonalnej, dzięki temu potrafią nazywać uczucia, mają większą świadomość swoich wewnętrznych stanów, potrafią odczytywać emocje innych, interpretować ich nastroje a dzięki tej nadwrażliwości lepiej się komunikować.

Nie czyni je to od razu gorszymi od Ciebie i nie świadczy o utracie kontaktu z rozumem. Kobitki muszą funkcjonować pomimo tej emocjonalności, która powodując czasami, przebodźcowanie, nadmierną wrażliwość na stres i podatność na nastroje innych, nieco rozprasza i utrudnia życie.

Najgorsze, więc co możesz zrobić to potraktować ją jak rozemocjonowaną wariatkę.

Ona nie pozbędzie się swojej emocjonalności, bo to nieodłączna część jej natury. To ta emocjonalność sprawia, że kobieta jest kobietą, kiedy trzeba delikatna, romantyczna, współczująca umiejąca odczytać Twoje potrzeby , wyczuwająca zmiany Twojego nastroju, wyczulona na cierpienie innych a kiedy indziej silna, samodzielna, wielozadaniowa.

Jest inna niż Ty i w tym jej cały urok.

Panowie Drodzy! Pozwólcie kobietom być kobietami z całym ich emocjonalnym bagażem i nie poddawajcie tego krytyce, chyba, że wolicie babochłopy. Ne oceniam gusta są różne.

 

ZAPAMIĘTAJ – KOBIETY SĄ JAK FALE


Złośliwcy przyczepią się pewnie, że skoro kobiety mają chwile uniesienia, gdy są energiczne i momenty spadku, gdy zmagają się z obniżonym nastrojem to znaczy, że z całą pewnością cierpią za zaburzenia maniakalno – depresyjne. Niektóre może i cierpią. Jeśli jednak zauważysz, że twoje kobieta funkcjonuje w rytmie fal, to nie wysyłaj jej od razu do psychiatry tylko pogratuluj sobie spostrzegawczości. Bystrzacha z Ciebie jestem pod wrażeniem. Skoro już to wiesz to teraz proszę Cię nie zmarnuj tej tajemnej wiedzy, spożytkuj ją odpowiednio.

Kiedy „szczytuje” ciesz się razem z nią, gdy „spadkuje”, zwyczajnie bądź przy niej, nie musisz nic mówić, nie musisz czuć presji, że trzeba coś z tym zrobić, ani, że to Twoja wina (choć czasem też tak bywa), nie musisz próbować ją z dołka wyciągać, i tak nie dasz rady, bo tylko ona jest wstanie się z niego wykaraskać.. Nic absolutnie nie musisz robić. Im mniej słów z Twojej strony tym lepiej.

Ważniejsze są gesty, szczególnie te drobniutkie. Przytulas, buziak, śniadanko, wyręczenie w kilku obowiązkach domowych, odprowadzenie za nią dzieci do szkoły. Nic wielkiego, same przyziemnie sprawy. Proste i tańsze niż naszyjnik z diamentów.

Dołki są potrzebne, żeby po nich nastąpiły górki. Wyczekuj na górki cierpliwie.

 

NIE ODDALAJ SIĘ BEZ UPRZEDZENIA


Potrzebujesz samotności, to zrozumiałe każdy jej potrzebuje. Jeśli masz chęć oddalenia się od partnerki (i nie mam tu na myśli „skoku w bok”), to nie rób tego jak zbieg uciekający z więzienia. Poinformuj ją o tym. Powiedz, że chcesz pobyć sam ze sobą albo wyskoczyć z kumplami na piwko i koniecznie wspomnij, że wrócisz.

Nawet jeśli dla Ciebie jest oczywiste, że nie można przebywać ze sobą bez przerwy ona, każdy Twój czas spędzony bez niej może odebrać bardzo osobiście. Uzna, że zrobiła coś złego, znudziła Ci się, już nie jest dla Ciebie atrakcyjna albo, co najgorsze, pomyśli, że już jej nie kochasz tak jak dawniej i zacznie się zamartwiać.

Dla Ciebie zachowanie śmieszne i dziecinne dla niej sprawa poważna. Kobieta potrzebuje nieustannych zapewnień, że jest dla swojego partnera ważna. Nie wystarczy raz lub dwa, trzeba nieustannie (z rozsądną częstotliwością).

Mozolna harówka przed Wami Panowie.

 

KOBIETY MÓWIĄ, BO LUBIĄ


Zaakceptowanie przez Ciebie tej prawdy ułatwi życie Wam obojgu. Kobieta nie mówi tylko po to, żeby coś zakomunikować, ona mówi, bo gadanie sprawia jej frajdę i przynosi ukojenie. Jest jak wentyl bezpieczeństwa, gdy coś Kobitkę trapi lub cieszy musi o tym zakomunikować, emocje muszą mieć swoje ujście, to nie ogórki nie da się ich kisić. Chcesz mieć ukiszoną babę w domu? Nie radzę.

Nawet jeśli to, co mówi Twoja partnerka z praktycznego punktu widzenia nic nie wnosi i nie zmienia, ona będzie to robić, bo to lubi. Dzielenie się swoimi emocjami, przemyśleniami, radościami i smutkami czyli zwyczajnie – gadanie, jest dla Kobiety tym samym, co dla Ciebie oglądanie meczu, jazda szybkim autem czy mizianie jędrnych cycuszków. Wszystko to wyzwala endorfiny szczęścia, daję kupę radochy i pozwala rozładować napięcie, więc dlaczego tego robić?

 

ZAAKCEPTUJ JEJ NIECO ODMIENNY JĘZYK


Kobieta i mężczyzna używają tych samych słów, ale nadają im inne znaczenie. Kobieta nie mówi wprost, stosuje liczne wyolbrzymienia, metafory i uogólnienia. Dlatego właśnie dochodzi często do nieporozumień między obiema płciami.

Płeć piękna lubi zostawiać wszystko męskim domysłom. Proszę wybaczyć taka nasza natura. Nie oczekuje, żeby Panowie nauczyli się czytać w naszych myślach, ale czasami między wierszami, by się przydało. Dacie radę Panowie wierzę w Was!

Podsumowując wystarczy, że zapamiętacie, iż Kobiety chcą od Was otrzymać jedynie:

– troskę

– zrozumienie

– szacunek

– poświęcenie

– uznanie

– zapewnienia ( o Waszej miłości, rzecz jasna)kobieta

Łatwizna, prościutkie do nauczenia

POWODZENIA!!!

 

Zainspirowanie lekturą „Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus” , Johnego Graya

Leave a Comment