Gdybyś mogła cofnąć się w czasie, spotkać siebie jako małą dziewczynkę i udzielić sobie rady, wsparcia, motywacji - co by to było? Co byś sobie powiedziała?

Czy w dzieciństwie słyszałaś kiedykolwiek od dorosłych, że czegoś Ci nie wolno, bo dziewczynkom nie wypada? Masz być zawsze miła, grzeczna, nie oddzywać się bez pytania, nie okazywać złości, nie chichotać, nie krzyczeć, nie bawić się z chłopakami, nie brudzić się, nie być egoistką, myśleć o innych, nie o sobie, nie zadawać pytań, nie być bezczelną. Czy dziewczynki, wychowywane są inaczej niż chłopcy?

Ada, to wypada jest kampanią społeczną zainspirowaną książką, o tym samym tytule autorstwa Sylwi Stano i Zofi Karaszewskiej. Każda z nas była kiedyś małą dziewczynką, każda słyszała co wypada, a co nie i na każdą z nas wpłynęło to w różny sposób. W różny sposób też, pokierowało naszym życiem, czasem przyblokowało, innym razem dodało skrzydeł.

Co Twoim zdaniem we współczesnym, nowoczesnym świecie, wypada młodym damom? Co powinnnyśmy mówić małym dziewczynkom, żeby później  już jako dorosłe kobiety ufały i wierzyły w siebie, sięgały wysoko do gwiazd, były z siebie dumne i wiedziały, że nic nie muszą a mogą wszystko?

Stwórzmy wspólnie poradnik dobrego wychownia dla dziewczynek. Co współczesnej Adzie wypada? Podziel się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Napisz, czego zabrakło w Twoim wychowaniu, jakie słowa, zdania  nigdy nie zostały wypowiedziane, a byłoby miło je usłyszeć. Co teraz TY, jako mama mówisz swoim córkom? Co powiedziałabyś małej dziewczynce, którą kiedyś byłaś? Jakich rad udzieliłaby dorosła kobieta, małej kobietce?

8 marca zalejmy blogosferę i media społecznościowe hasztagiem #ADAtoWYPADA i tekstami wspierającymi wspóczesną małą Adę. Bądźmy jak super ciotki, jak mentorki, jak grupa motywacyjna:-)

Chcesz wziąć udział w kampanii?

Umieść na swoim blogu wpis dotyczący tego, co wypada współcześniej Adzie, co należy mówić małym dziewczynkom, żeby wyrosły na pewne siebie dorosłe kobiety, w jaki sposób dodawać im skrzydeł. Możesz wspomnieć o swoich doświadczeniach, zostawiam dowolność, bo wiem, że mam doczynienia z kreatywnymi babeczkami 😉

Daj mi znać w wiadomości prywatnej, że chcesz zaangażować się w kampanie, potwierdź swoją obecność. Na swoim blogu, wpis możesz opublikować, kiedy tylko chcesz, ale 7 marca do godz 24.00, prześlij mi link do tekstu, który stworzyłaś, dzięki temu będę mogła opublikować go na funpag’u dokładnie 8 marca w Dzień Kobiet.

Dołącz do grupy, którą stworzyłam, żeby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami. Dołącz TUTAJ.

Polub nowo powstały funpage kampanii. To tam 8 marca, co pół godziny będą pojawiać się teksty. Ruszamy z samego rana o 7.00. >>> IDĘ POLUBIĆ

Do oznaczania tekstów na blogu i w mediach społecznościowych, użyj proszę hasztagu #ADAtoWYPADA. Będę bardzo wdzięczna jeśli się nim posłużysz i oznaczysz mnie jako organizatora.

Nie jesteś blogerką, a mimo to chciałabyś wziąć udział w kampani?

Oczywiście, że jest to możliwe.  Możesz wesprzeć kampanie na 4 sposoby:

  1. 8 marca na swoim profilu facebookowym opublikuj post i dokończ w nim zdanie Ada, to wypada… a następnie otaguj #ADAtoWYPADA – Twoje zdanie ma znaczenie
  2. Na moim funpag’u, pod informacją o kampanii, dodaj komentarz lub łapkę w górę >>>KLIKNIJ
  3. Polub nowo powstały funpage kampanii >>>IDĘ POLUBIĆ
  4. Już teraz udostępniaj informacje o kampanii, im nas więcej tym lepiej.

Kontaktuj się  ze mną zarówno mailowo jak i przez messengera czyli TUTAJ i TU też.

Nie odchodź jeszcze! Zerknij na poniższy film, niech będzie Twoją inspiracją.

KAMPANIA ZAKOŃCZONA

Zobacz teksty, które powstały w ramach kampani