7 sposobów jak przetrwać jesień i zimę

Jak można lubić jesień i zimę? Ciemno, zimno do wiosny daleko. Zwolennicy tych znielubionych przeze mnie pór roku będą pewnie oponować. Przecież polska złota jesień jest urzekająca a puchowa, śniegowa pierzynka przenosi w iście bajkowy świat. Nie mogę się z tym nie zgodzić tylko, że przez cały ten okres jesienno – zimowy dni z takimi widokami można policzyć na palcach jednej ręki. No cóż jak się nie ma, co się lubi, to … się nadal nie lubi co się ma, ale tą ciemnicę i zimnicę trzeba przetrwać. Zapadanie w zimowy sen? Niestety, zarezerwowane tylko dla niedźwiedzi. Hibernacja? Jeszcze nie teraz. Kilkumiesięczny pobyt na Malediwach? Kuszące, ale to dopiero jak zostanę miliarderką. Na razie pozostają bardziej przyziemnie metody, ale nie martwcie się służę pomocną radą.

 

1. Oglądaj „M jak miłość”

Odcinki serialu kręcone są z wyprzedzeniem, więc u nich teraz kończy się wiosna i zaczyna lato. Na początku zżera ździebko zazdrość, ale nie walcz z tym uczuciem poddaj się całkowicie a szybko przywykniesz. Pomyśl, że gdy wytrwasz do wiosny u nich będzie jesień – i kto się wtedy będzie śmiał, sasasasasa.

2. Pij dużo

Co masz pić? Cokolwiek, byle ciepłe i dobre, bo wszystko co dobre nie jest złe. Warto też zainwestować w śliczniutki kubeczek. W brzuchu ciepło a i oko ma się czym nacieszyć.

3. Schowaj brzuch, zakryj nerki

Wiem, że jesteś zgrabna i szkoda teraz zakrywać pięknie uformowany brzuszek, i opalone ciałko ale poświęć się i zrób to. Załóż czapkę, szalik, grupy swecior i ciepłe buciory. Masz przetrwać a nie dostać wilka w dupę.

Z kolei Panie o bardziej kobiecych kształtach mogą wreszcie przestać się spinać i stale wciągać brzuch to jest Wasz czas. Pod warstwą ubrań nie będzie widać żadnych wałeczków, a jeśli udało Wam się wyhodować aż trzy to super – dodatkowa izolacja od zimna zawsze wskazana.

4. Smakuj

Jedz na co masz ochotę. Pofolguj sobie, co tam. Jest zimno i ciemno a humor trzeba sobie poprawiać. Dodatkowe kilogramy? Pff …kto by się przejmował, od czego są postanowienia noworoczne. Masz luz do końca grudnia, czy to nie cudowne. Żeby zminimalizować nieco wyrzuty sumienia, wybieraj tylko te najlepsze słodycze z wyższej półki, trzeba się szanować.

5.Kup sobie coś

Najlepiej sweter, tylko ciepły, może być też ładny, chociaż jedno z drugim nie zawsze idzie w parze. Ale czy to ważne każdy pretekst dobry, żeby wybrać się na shopping. Po zakupach nie zapomnij o gorącej kawce i dobrym deserze, trzeba się nagrodzić za wysiłek włożony podczas polowań – to bardzo wyczerpuje.

6. Mocz się

Zażywaj ciepłych aromatycznych kąpieli z pianą, najlepiej w miłym towarzystwie. Urozmaić sobie kąpiel, zrób coś czego nigdy nie robiłaś w wannie np. dodaj brokatu, zjedz kanapkę, obejrzyj swoją waginę w lusterku – bo kiedyś trzeba się z nią zapoznać, spróbuj podłubać w nosie palcem od stopy, albo cokolwiek chcesz innego.

Pamiętaj też koniecznie o depilacji. To niewybaczalny grzech zaniedbania i lenistwa, zimno w tym przypadku Cię nie usprawiedliwia. Poza tym licho nie śpi. Co jeśli poślizgniesz się na mokrym chodniku, złamiesz nogę a ortopeda w pobliskim szpitalu okaże się miłością Twojego życia? Przygotowaną trzeba być zawsze. Golcie się, więc dziewczyny, nie znacie dnia ani godziny.

7. Obieraj sobie cele

Cel 1 – byle do Andrzejek

Cel 2 – byle do Świąt

Cel 3 – byle do Sylwestra

Cel 4 – byle do Walentynek

Cel 5 – byle do Dnia Kobiet

Cel 6 – byle do Wielkanocy

 

Ta daaaam ! Takim oto sposobem jesteś już bliżej niż dalej

Comments
  • Dominika D.
    Odpowiedz

    Bardzo ciekawy pomysł. Chociaż M jak Miłość zmieniłabym na inny serial 😉

Leave a Comment